Menu
Sepetim

Hakkımızda

Elektronik heyecanının Türkiye’yi sardığı doksanlı yıllarda, bir baba ve oğul, Anadolu’da elektronik ürünleri yaygınlaştırmak için kolları sıvadı.

İthal ürünlerin çok yüksek fiyatlara satıldığı bu dönemlerde, ikisi de alaylı olan baba-oğul, bu ürünleri kendi imkânlarıyla üretmeye başladı. Her şeyin en iyisini hak eden insanımıza bu şekilde hizmet etmek ve onları yepyeni teknolojilerle tanıştırmak, bu işe olan sevgilerini tutkuya dönüştürdü. Tutkuyla iş yapmanın ödülü olarak 1994 yılından itibaren, doğu Anadolu da illerin çoğunda televizyon vericileri üretip kurmaya başladılar. Artık evleri dünyaya açan birer pencere olan televizyonlar, onların üretip kurdukları vericilerle çalışmaya ve insanımıza bilgi taşımaya devam ediyordu. O dönemde çıtayı biraz daha yükseltmeye karar verdiler ve Fırat üniversitesiyle çalışmaya başladılar. Üniversitenin biyomedikal birimini kurup, sorunsuz işleyen bir elektronik sistem geliştirdiler. Odaklarında insan olduğu için, hastanelerde eksikliğini gördükleri şeyleri tek tek çözmeye bunlarla ilgili ürün ve sistemler geliştirmeye başladılar. Hemşire çağırma sistemini geliştirdiklerinde, bunu sadece Fırat üniversitesine değil, birçok hastanede kurarak, sağlık sitemlerinde çok faydalı işler yaptılar. Ve elektroniği insanla en güzel şekilde buluşturmayı tutku haline getiren bu yapı, biraz daha ilerleme kaydederek, tıbbi cihazların bakım ve onarımlarını da yaptıkları işin içine kattılar.

Neredeyse Türkiye’deki birçok devlet hastanesine hizmet götürdüklerinde, hastaların büyük bir sorunla karşı karşıya kaldıklarına şahit oldular. Zaten hasta ve gergin durumda olan insanlar, hastanelerin önünde kuyruklar oluşturuyor, bir sürü gereksiz tartışma yaşanıyordu. İşte, hizmet verdikleri hastanelere her gidiş gelişlerinde tanık oldukları bu sevimsiz manzara için bir elektronik sistem geliştirmeye karar verdiler. Gelen hastalara sıra numarası verecek ve onları yormadan muayene sırasına koyacak bir sistemi kurup buna sıramatik adını verdiler. İkibinli yılların başında , daha çok hizmet verebilmek ve daha çok yeniliği Türkiye’ye getirebilmek İstanbul’a geldiler. Elektroniğin kalbi durumunda olan Karaköy’de çalışmalarına başladıklarında, Dünya’da bile çok az bilen led teknolojisini Türkiye’ye yaymaya karar verdiler. Ledlerden biribinden ilginç ışıklandırma sistemleri yapmaya başladılar. Türkiye genelinde, salonlar, eğlence mekanları, kulüp, hotel ve bir çok mekanda, led elektroniği kullanarak tasarruflu ve gösterişli sistemler kurmaya başladılar. Ledler, diğer aydınlatma sistemlerine göre hem tasarruflu hem de pratik çözümler içerdiklerinden, bunların projektör olarak yapılmasına karar verdiler. Led projektörleri imal etmeye başladıklarında başta İstanbul olmak üzere, Türkiye’nin her yerinde, park ve bahçelere bu sistemleri kurmaya başladılar. Estetik direkler, güvenilir elektrik sistemleri ve led teknolojisi bunca yıllık tecrübe ile birleştiğinde, akşamları çehresi değişen ve insana zevk ve gurur veren mekânların ortaya çıkmasını sağladılar. Artık sıra sarayların da aydınlatılmasına geldiğinde, bu gurur verici çalışmaları, Dolmabahçe sarayı ve yıldız sarayı gibi önemli mekanlarda da uyguladılar. Elektronik ve fayda tutkusu, İstanbul’un bütün süs havuzlarına da sistem geliştirmeye yönlendirdi ve şuanda insanların gece-gündüz kenarında huzur buldukları havuzların bütün ekipmanlarını üretmeye, elektrik sistemlerini kurmaya ve renk cümbüşü yaratan aydınlatma sistemleri kurmaya başladılar. Anadolu usulü güven veren ticaret anlayışları, yaptıkları işin arkasında durmaları ve sorun yaşanan yerlerde anında çözüm üretmeleri, onları, benzer işler yapanlardan ayırdı ve layık oldukları yere koydu.

Fakat yapmaları gereken birkaç şey daha vardı; Birincisi, Ev ve bahçe aksesuarlarında bazı yenilikler getirmek, ikincisi ise yıllardır içinde bulundukları spot piyasalardan insanların uygun ürün almasını sağlamak. Ev ve bahçe akesesuarlarında, saksı başta olmak üzere birçok yenilikçi ürün imal etmeye ve satmaya başladılar. Spot piyasada bulunan ürünlerden, kendi müşterilerini faydalandırmak için ise, web sitelerinde anında güncellenen bir sistem geliştirdiler. Birer fırsat ürünü olan bu spot ürünleri, inanılmaz fiyatlara ve birinci elden insanlara duyurabilmek için ise eşzamanlı olarak güncellenen sistemler geliştirdiler. İnsana ve elektroniğe olan bir ilgiyle başlayan bu tutku, büyüyerek devam etmekte ve insanlara mutluluk ulaştırmakta bir köprü görevi görmektedir. Ticaretin, al-gülüm ver gülüm gibi algılandığı dönemlerde bile, müşterilerini baş tacı eden bu yapı, hizmetlerine ve imalatlarına ara vermeden devam edecektir. Bu kuruluşla çalıştığınızda, onların paraları çoğalmayacak ama Türkiye’nin geleceği daima kazanmaya devam edecektir. Bu anlattıklarımızın daha fazlasını görmeniz ve bizimle bir kahve içimi kadar zaman geçirmeniz, gelecek güzel günlerin, dostane ticaretlerin başlangıcı olacaktır. Sizlere ve bu vatana tutkumuz hiç bitmeyecektir.